Kurumsal taşıma ne demek diye sorulursa cevabı fabrika, ofis, büro, okul, banka gibi özel kurumları taşıma işlemine denir. Eşyaların kurumdan alınıp başka bir belirlenen adrese teslim edilme işlemidir. Diğer nakliyat işlemlerine göre biraz daha titizlik ve ciddiyet önem gerektiren bir iştir. Bu tarz taşıma işlemlerinde dosyalar ve arşivler olacağı için taşıma işlemi çok dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Herhangi bir karışıklık olması durumunda hem nakliyat firması hem de kurum zor durum da kalır.

kurumsal taşıma
kurumsal taşıma

Kurumsal Taşımanın Gereklilikleri

Bu alanda gerçekleştirilen nakliye işlerine daha fazla önem göstermekteki amaç sağlık, hukuk ve banka sektörlerinin nakliye işlerinin herhangi bir sebeple zarar görmesi durumunda toplumun belirli bir kesimini etkileyebilecek sorunların oluşma ihtimalidir. Bu sebeple nakliye sürecini sürdürecek olan şirket bu konuda tecrübeli ve iyi yetiştirilmiş elemanlara sahip olmalıdır.

Kamu kuruluşları ve özel sektör yani ofis ya da şirket nakliyesi olmak üzere iki kısma ayrılan Beylikdüzü kurumsal taşıma sektörünün, özellikle kamu kuruluşlarının nakliye sürecinde gerçekleştirmesi zorunlu olan bazı detayları bulunmaktadır. Örnek verecek olursak bir hastane nakliyatı sırasında evden eve taşımacılıkta olduğu gibi eşyaları ambalajlayıp elinizi kolunuzu sallayarak yola çıkamazsınız.

nakliyat
nakliyat

Kurumsal Nakliyat Taşımacılık Hizmetleri

Kurumsal nakliyat olarak kurumsal firmaların taşıma işlemi yapılırken nakliye firmaları tarafından sigorta yapılması da zorunludur. Sigorta yapılmadığı zaman çalınan veya kaybolan eşyalar da firmalar sorumluluk kabul etmez. Bu nedenle taşınan her bir eşya için sigorta yapılması lazım.

Başlıca Hizmet Alanlarımız

  • Arşiv taşımacılığı
  • Askılı tekstil taşımacılığı
  • Banka Taşımacılığı
  • Büro Taşımacılığı
  • Fabrika Taşımacılığı
  • Fuar Taşımacılığı
  • Hastane taşımacılığı
  • Ofis taşımacılığı
  • Okul taşımacılığı
  • Para kasası taşımacılığı

Bu işlemleri gerçekleştirmek için nakliyenin büyüklüğüne göre, belirlenen sayıda bir heyet grubu da işin içine dahil olarak tüm nakliye aşamalarını denetler. Öncelikle işlemin olabildiğince hızlı gerçekleştirilmesi için bir plan taslağı hazırlanır.

evden eve nakliyat
evden eve nakliyat

Kaliteli Sigortalı Sözleşmeli Kurumsal Taşımacılık

Nakliyesi yapılan kuruluşun eşyalarının teslim anından itibaren düzgün bir şekilde yerleştirilerek en kısa zamanda hizmet vermeye başlayabilmesi için tüm eşyalar belirli bir düzenle ambalajlanır ve bu aşamaların tümü görevlendirilen heyet tarafından kontrol edilir. Taşıma ve aktarma aşamaları da büyük bir özenle yapılmalıdır. Herhangi bir kayıp ya da bozuk eşya sektörde kısa süreli de olsa sorun yaratacaktır.

Kaliteli hizmet verebilmek adına, nakliye işi gerçekleştirilen firma ve firmanın hizmet verdiği kişilerin hayatlarını etkiyebilecek bu özel ve değerli eşyaları taşımadan önce hepsi kurumsal taşıma hizmetinin bir zorunluluğu olarak sigortalanmaktadır. Sigorta işlemi, zarar gören herhangi bir eşyanın yaratacağı sorunları gideremeyebilir fakat en azından maddi zararın önlenmesini engelleyecektir.