Banka taşımacılığı son yıllarda gelişme gösteren bankacılık hizmetleri ile birlikte yaygın hale gelmiş bir konudur. Genellikle bankaların hizmet verdiği yerlerin kiralık olması taşımacılık işlerinin daha çok yapılmasına sebep olmaktadır. Banka eşyalarının taşınmasında en önemli unsur güvenliktir. En ufak bir güvenlik zafiyeti geri dönülmesi zor problemleri beraberinde getirebilir.

banka taşımacılığı
banka taşımacılığı

Banka Taşımacılığı, Banka Personeli, ATM Taşımacılığı

Bankalarda bulunan dosyaların önemli olması kadar data verilerinin de önemli olduğu unutulmamalıdır. Bu veriler güvenli olmayan kişilerin eline geçmesi halinde çok ciddi problemler ortaya çıkabilir. Bu nedenle taşımacılık esnasında bu işlemi yapan kişilerin sicil kaydına bakılarak eşyaların taşıtılması önemlidir. Bu noktada güvenilir bir nakliyat firması ile çalışarak tüm işlemler daha sistemli bir şekilde halledilebilir.

nakliyat

Banka taşımacılığı esnasında bilinmesi gerekenler;

  • Mutlaka dosyalar ve belgeler banka çalışanları tarafından düzenlenerek paketlemeye hazır hale getirilmelidir. Taşımacılık yapan kişiler genellikle bu konuda bilgili olmadığı için bankayı taşıdıktan sonra bir problem ile karşılaşmamanız için bu konuya dikkat etmelisiniz.
  • Dosyaların ambalajlama işlemi esnasında banka görevlilerinin bulunması gereklidir. Ambalajlamanın kontrol edilmesi her ihtimale karşı önemlidir.
  • Ambalajlama işleminin kısa sürede halledilmesi için firma ile konuşulmalı ve bu konuda çaba gösterilmelidir.

Banka, banka personeli, banka ATM ‘si taşımacılığı yapılırken genellikle nakliyat firmaları ile anlaşma sağlanır. Ancak bu anlaşmaların sağlanmasında bazı konularda kapsamlı bir firma olmasına dikkat edilmesi gereklidir.

nakliyat

Sigortalı Güvenli Banka Taşımacılığı

Özellikle nakliyat firmasının vinç, asansör gibi malzemeleri temin edip etmemesine dikkat edilmelidir. Ayrıca taşımacılıkta teknoloji hakkında bilgi sahibi kişilerin olması da önemlidir. Bilgisayar gibi elektronik eşyaların taşınması ve kurulumu önemlidir. Ayrıca bankalarda bulunan kasaların taşınması için vinçlere ihtiyaç duyulmaktadır. Nakliyat sektörünün son yıllarda gelişme göstermesi ile birlikte bu konuda uzman firmaları bulmak biraz zorlaşmıştır. Ancak köklü ve güvenilir bir taşımacılık firması ile çalışılması oldukça önemlidir.

Bankada bulunan belgelerin ve dosyaların paketlemesinde mutlaka su geçirmez ambalajlar kullanılmalıdır. Ayrıca banka eşyaları ambalajlanırken daha korunaklı olanlar tercih edilmelidir. Banka taşımacılığı sunan kurumsal hizmet veren İstanbul nakliyat firması seçerken sigortalı elemanlar ile çalışılması önemlidir. Bazı firmalar ucuz iş gücü adına günlük elemanlar almaktadır. Taşımacılıkta bu durum güvenlik açısından son derece risklidir.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir